Wall Street: Pieniądz nie śpipremiera: 24 września 2010 (Polska)
produkcja: USA [2010]
gatunek: Dramat
czas trwania: 127 min.
od lat: 12
reżyseria: Oliver Stone
scenariusz: Bryan Burrough, Allan Loeb, Stephen Schiff

Opis:

Rok 2001. Gordon Gekko (Michael Douglas) wychodzi z więzienia odmieniony. Odsiadywał wyrok za oszustwa finansowe. Już nie jest królem Wall Street – bardziej przypomina bezdomnego, niż gwiazdę finansjery, którą kiedyś był. Nikt nie powitał go na wolności – nawet córka Winnie, o kolegach z giełdy nie wspominając. Po ośmiu latach odsiadki Gordon jest samotny i bez perspektyw na przyszłość.
Rok 2008. Jake Moore (Shia LaBeouf) to młody makler zarabiający grube miliony dla Keller Zabel Invesments, firmy Louisa Zabela (Frank Langella). Winnie (Carey Mulligan) to dziewczyna Jake’a, która podziwia w nim pasję i chęć inwestowania w odnawialne źródła energii. Dostrzega w swoim chłopaku idealizm, którego nie widziała w ojcu.
Kiedy pojawiają się plotki, że Keller Zabel ma ogromny dług, akcje firmy gwałtownie spadają. Louis Zabel walczy o przedsiębiorstwo i zwraca się z prośbą o pomoc do Rezerwy Federalnej (banku centralnego Stanu Zjednoczonych), ale spotyka się z odmową. Breton James (Josh Bralin) z potężnego banku inwestycyjnego Churchill Schwartz proponuje przejęcie Keller Zabel za minimalną cenę.
Kariera Jake’a wisi na włosku – popada w długi, może stracić pracę. Pewnego dnia trafia na wykład Gordona Gekko w Fordham University. Gekko opowiada o swojej książce „Czy chciwość jest dobra?”. Przekonuje, że nie tylko dobra, ale i powszechna, zgodna z normami. Twierdzi, że amerykańska ekonomia zmierza ku kryzysowi.
Jake i Gordon dogadują się: chłopak pogodzi go z córką (Winnie nie ma o tym pojęcia), a Gekko dostarczy mu informacji o tym, czemu bankierzy wrobili Louisa Zabela. Idealista Jake chce pomścić swego mentora, ale czy Gordon naprawdę się zmienił?
„Wall Street : Pieniądz nie śpi” to opowieść o pieniądzach i ludziach, którzy dla władzy i bogactwa zrobią wszystko. Także o mężczyźnie, który pragnie naprawić kontakty z córką, a jednocześnie kusi go perspektywa dawnego życia.

Obsada:

Shia LaBeouf
Michael Douglas
Frank Langella
Carey Mulligan
Opis wyświetlono 462 razy
Gdzie i kiedy?


W dniu dzisiejszym film nie jest grany w bielskich kinach.


Polecamy także:
Skyfall
"Skyfall" to 23. film o najsłynniejszym agencie Jej Królewskiej Mości. Film będzie kontynuacją stylu "nowego" Bonda, który zapoczątkowało przełomowe "Casino Royale" z Danielem Craigiem w roli głównej.
więcej
Pokłosie
Dwóch braci, próbując odgrzebać tajemnicę sprzed lat, staje w poważnym konflikcie z mieszkańcami swojej wsi.
więcej
Mój rower
Dziadek, ojciec i syn, mieszkający w innych częściach Europy, spotykają się po latach, by odnaleźć zaginioną babcię. Zadanie będzie okazją do pokoleniowego pojednania.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic