Koncert zespołu Kroki


2013-01-22, 17:35  |  komentarzy (1)

Koncert zespołu Kroki, czyli w kilku ?krokach? o miłości

W ubiegły piątek (18/01/2013), jedna z sal domu kultury w Lipniku została wypełniona ?niebanalnymi, poetyckimi tekstami z rockowym pazurem?, a wszystko to za sprawą zespołu Kroki. Jak sami piszą o sobie, są siłą połączonych mocy Jeleniej Góry, Bielska-Białej i Wrocławia.

Niewielki budynek ulicy Podgórnej, w godzinach wieczornych pomieścił publikę, która ceni sobie kameralny klimat i gitarowe brzmienie. Właśnie to, od pierwszych chwil dało się odczuć na sali koncertowej. Gdy na scenie pojawiło się pięciu członków zespołu, światła zostały wyłączone, a siedząca przy stolikach widownia usłyszała zapowiedź kilku piosenek o miłości. ?Pierwsze muzyczne kroki? były zwiastunem melodyjnej muzyki, tworzonej przez pięć gitar oraz łagodny głos wokalisty. Wszystko to podane w półmroku, dla widowni wygodnie zasiadającej na krzesłach, pozwalało na właściwy odbiór występu. Zespół od samego początku sprawiał wrażenie intrygującego. Zapowiedzieli piosenki o miłości, a ku zaskoczeniu słuchaczy, nie były to smętne, pościelowe kawałki. Często można było usłyszeć ciężkie brzmienie gitar uzupełnione kontrastującym wokalem solisty. Momentami Panowie ubarwiali swoją muzykę funkowymi dźwiękami, można to było zauważyć w niejednej piosence.

Poza zaskakującym połączeniem temperamentu piosenek z ich liryką, nie można było zlekceważyć tytułów samych utworów. Kawałek ?Ślimak? mocno rozbudził słuchaczy, co oceniając po tytule, nie było oczywiste, jednak mocne uderzenia nadały mu temperamentu. W momencie, w którym wokalista zaczął śpiewać w refrenie ??zawsze będę czekał??, publika po raz pierwszy tego wieczoru wzięła czynny udział w koncercie. W trakcie trwania koncertu, jeszcze kilka razy widownia budziła się na dźwięk gitar, momentami szarpanych w tonacji country. Kontrowersyjne tytuły, różnorodne brzmienie oraz ciekawe teksty, wciągały zebranych w świat wykonawców, którzy nieśli na ustach i strunach gitar hasło: Miłość. Ostatni krok, nie był właściwie krokiem, ale susem. Piosenka barowa. Tutaj w przekazie lirycznym nie można było się pogubić. Po raz pierwszy tytuł doskonale zdradził treść i było to pierwsze pożegnalne ?bum?. Dlatego pierwsze, ponieważ po tym numerze, nastąpiła seria bisów. Gdy koncert dobiegł końca aura sali Domu kultury nie tak od razu, została przywrócona do pierwotnej wersji. Publiczność mogła jeszcze przez jakiś czas delektować się tym półtora godzinnym, kameralnym i akustycznym SPA

Koncert był poprzedzony wernisażem Marcina Małka, który prezentował swoje fotografie. Podczas występu można było zakupić płytę zespołu; a dla tych, którzy nie mieli okazji posłuchać kapeli na żywo, polecam ich profil na: http://www.myspace.com/krokiband.

Dom kultury w Lipniku na czas piątkowego wieczoru zmienił się w miejsce przepełnione kulturą w bardzo subtelnej i smacznej formie. Mam nadzieję, że to nie po raz ostatni. Serdecznie polecam i zachęcam do wyszukiwania takich wydarzeń.

Autor: Jakub Stonawski

Artykuł wyświetlono 4662 razy


Galeria:Polecamy także:
2017-10-18
Grają nowoczesny funk
Grają jazz-funk z domieszką world music. Założony w Holandii zespół 20 października wystąpi w Metrum Jazz Club w Bielsku-Białej.
więcej
2017-10-17
Kultura Dostępna - KONKURS
Serdecznie zapraszamy na kolejny seans z cyklu Kultura Dostępna do kina Helios. W ten czwartek zobaczymy film pt. "Maria Skłodowska-Curie".
więcej
2017-10-17
Teatr Baniek Mydlanych
Teatr Baniek Mydlanych zaprasza 25 października na unikalne widowisko dla dzieci "Tajemnica Bańki Szczęścia" - KONKURS
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - tina 2013-02-05 23:50
Jestem pod wrażeniem poziomu artykułu. Kapeli nie znam, ale po przeczytaniu aż chce się iść na koncert!
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic