Rosencrantz i Guildenstern


2017-05-18, 15:09  |  komentarzy (0)

Sieć kin Helios zaprasza na kolejną retransmisję spektaklu w ramach cyklu Helios na scenie! „Rosenkrantz i Guildenstern nie żyją” już 22 maja!

Daniela Radcliffe’a (seria „Harry Potter”), Joshuę McGuire’a („Godzina”) i Davida Haiga („Cztery wesela i pogrzeb”, „Świadek oskarżenia”) zobaczmy w zabawnej tragikomedii sytuacyjnej Toma Stopparda, transmitowanej na żywo z teatru Old Vic w Londynie. Główni bohaterowie sztuki to postaci wyjęte z „Hamleta” Szekspira. Rozenkranc i Gildenstern byli przyjaciółmi duńskiego królewicza, dworzanami, którym polecono odeskortować Hamleta do Anglii, gdzie ten miał być zdradziecko zabity. Tymczasem Hamlet, przeczytawszy ich listy, sam spowodował śmierć obu mężczyzn. Tyle wiemy od Szekspira.

Stoppard w swojej wersji dokonuje rekonstrukcji zdarzeń, które mogły nastąpić u Szekspira, ale autor ich nie opisał. Ta błyskotliwa tragikomedia przedstawia wędrówkę tytułowych bohaterów, pokazując, jakie okoliczności się na nią składają. Niektórzy nazywają dzieło Stopparda „Hamletem od kuchni”, ale sam autor twierdzi, że to sztuka o: „dwóch dworzanach na duńskim zamku. Dwóch nic nieznaczących ludzikach otoczonych przez intrygi, posiadających bardzo mało informacji, z czego i tak większość z nich jest fałszywa. To jest o dwóch facetach”.

Tekst został napisany w latach sześćdziesiątych XX wieku, a w 1990 roku autor zrealizował i wyreżyserował film pod tym samym tytułem (główna nagroda na Festiwalu Filmowym w Wenecji). Nowa inscenizacja Davida Leveaux powstała w 50. rocznicę pierwszego wystawienia sztuki, które wtedy wydobyło nazwisko młodego wówczas Stopparda na światło dzienne.

„Rosenkrantz i Guildenstern nie żyją” w kinach Helios już 22 maja o godzinie 18:30.

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy jedno podwójne zaproszenie na retransmisję spektaklu "Rosenkrantz i Guildenstern nie żyją".

Zasady konkursu

1.Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać na adres konkursy@bielsko.biala.pl maila z imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu oraz odpowiedzią na pytanie konkursowe: Podaj tytuł spektaklu, jaki zostanie zaprezentowany w najbliższy poniedziałek w kinie Helios.
2.W temacie maila należy wpisać: Helios.
3.O wygranej w konkursie decyduje poprawność odpowiedzi oraz kolejność zgłoszeń.
4.Konkurs ogłaszamy także na www.facebook.com/bielskobialapl oraz www.facebook.com/BielskiKalendarzImprezowy.
5.Osoba która wygra zostanie poinformowana drogą telefoniczną.
6.Informujemy, że zgłoszenia (dane osobowe) nie są przechowywane i nie będą wykorzystywane do jakichkolwiek celów promocyjnych, reklamowych.

Artykuł wyświetlono 263 razy
Polecamy także:
2017-05-26
Studenci świętują
Od kilku dni trwają Juwenalia Podbeskidzia. W piątek na terenie kampusu Akademii Technicznej-Humanistycznej wystąpi zespół Happysad będący gwiazdą tegorocznego święta studentów.
więcej
2017-05-26
"Janda" w Rossmannie
Nowatorska linia kosmetyków marki Janda z serii Szybki Lifting Siła Dronów Kosmetycznych dostępna tylko w Rossmannie. - KONKURS
więcej
2017-05-25
Miasto będzie świętować
Strachy na Lachy oraz Pectus zaśpiewają podczas Dni Bielska-Białej. Wcześniej na scenie przed ratuszem odbędzie się Wielka Gala Światowych Przebojów.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic