Wybrali bajkowe pejzaże


2017-10-01, 09:42  |  komentarzy (0)

Obrazy Katarzyny Krauze-Romejko zdobyły największą liczbę głosów w konkursie online na najciekawszego artystę 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017. Artystka otrzymała 344 głosy na 1372 oddanych ogółem podczas plebiscytu.

Katarzyna Krauze-Romejko (ur. 1975) jest lekarzem rodzinnym. Urodziła się i pracuje w Białymstoku, gdzie ukończyła Akademię Medyczną z tytułem doktora nauk medycznych. Pierwsze próby malarskie podjęła 20 lat temu, jak wyjaśnia, zainspirowana płynnymi falistymi liniami, abstrakcyjną ornamentyką i pastelową kolorystyką secesji.

W swoich obrazach Katarzyna Krauze-Romejko przetwarza naturę, tworząc na jej tle baśniowe, surrealistyczne historie. Drzewa i łąki to dla niej tajemnicze mikrokosmosy przepełnione nieodgadnioną duchowością. W dekoracyjnie potraktowanych przestrzeniach artystka umieszcza wieloplanowe, feeryczne miasteczka, które są świadkami emocji i przeżyć ich równie niezwykłych mieszkańców.

Organizatorem Biennale Malarstwa Bielska Jesień jest Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej. W konkursie mogą uczestniczyć zarówno absolwenci wyższych szkół artystycznych, jak i osoby bez takiego wykształcenia, lecz wykazujące się aktywnością i dorobkiem twórczym. Na tegoroczną 43. edycję napłynęło blisko 3 tys. prac od 700 artystów z całej Polski.

Ideą organizatorów biennale jest upowszechnianie sztuki współczesnej, dlatego obrazy nadesłane na konkurs prezentowane są w Galerii wirtualnej na stronie www.bielskajesien.pl Drugim konkursem online - trwającym do 1 października br. - jest „Moje Grand Prix Bielskiej Jesieni 2017”. Oczekiwane są krótkie i trafne recenzje obrazów zgłoszonych do tegorocznej Bielskiej Jesieni. Regulamin konkursu dostępny jest na www.bielskajesien.pl

Wybory internautów są niezależne od werdyktu pięcioosobowego jury konkursu. Decyzję poznamy 9 listopada o godz. 17.00 w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej. 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017 odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wystawa finałowa potrwa od 10 listopada do 31 grudnia br.

db

Artykuł wyświetlono 111 razy
Polecamy także:
2017-10-18
Grają nowoczesny funk
Grają jazz-funk z domieszką world music. Założony w Holandii zespół 20 października wystąpi w Metrum Jazz Club w Bielsku-Białej.
więcej
2017-10-17
Kultura Dostępna - KONKURS
Serdecznie zapraszamy na kolejny seans z cyklu Kultura Dostępna do kina Helios. W ten czwartek zobaczymy film pt. "Maria Skłodowska-Curie".
więcej
2017-10-17
Teatr Baniek Mydlanych
Teatr Baniek Mydlanych zaprasza 25 października na unikalne widowisko dla dzieci "Tajemnica Bańki Szczęścia" - KONKURS
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic